Skip to content

KONTENER MIESZKALNY KONETENRY MIESZKALNE

Kontener mieszkalny na pobyt tymczasowy

Kontener mieszkalny to nic innego jak aranżacja kontenera lub kilku kontenerów na potrzeby mieszkalne, uwzględniająca funkcjonalność kontenerów socjalnych, kontenerów biurowych i kontenerów sanitarnych. Od wielu lat można zaobserwować rosnącą popularność wszelkich kontenerów, które mogą być wykorzystywane na stałe lub jako całoroczne mieszkania a nawet domy z kontenerów. W ostatnich latach wraz z coraz większą dostępnością nowych jak i używanych kontenerów, zarówno zwykłych biurowych jak również kontenerów morskich, klienci poszukują kontenerów na tymczasowy pobyt np. kontenera na działkę, kontenery dla pracowników tymczasowych przy pracach polowych oraz do zakwaterowania pracowników przy robotach budowlanych. Nowym trendem jest poszukiwanie rozwiązań w zakresie domów z kontenerów o powierzchni do 35m². Kontener mieszkalny posiadający powierzchnię około 13m², nie powinien służyć więcej niż dwóm osobom. Maksymalnie dwie bądź jedna osoba będą mogły w sposób komfortowy wykorzystywać przestrzeń mieszkalną i część sanitarną.

Wyposażenie i podział kontenera mieszkalnego

Łazienka kontenera mieszkalnego – prysznic, umywalka i ubikacja, instalacją elektryczna, instalacja WOD-KAN.
Mieszkanie  – część mieszkalna do całodziennego pobytu wyposażona – Instalacja elektryczna, grzejnik elektryczny.
Kuchnia kontenera mieszkalnego – strefa kuchenna będąca częścią przestrzeni mieszkalnej – aneks kuchenny z lodówką, zlewem jednokomorowy z kranem i kuchenka elektryczna. Ciepła woda użytkowa dostarczana jest przez podgrzewacz elektryczny zasilany energią elektryczną.
 

Kontenery mieszkalne dla pracowników

Kontenery mieszkalne mają bardzo szerokie spektrum zastosowania począwszy od nagłych wypadków jak gwałtowne zmiany warunków atmosferycznych, katastrofy lub działania wojenne w których ludzie zostają pozbawieni dachu nad głową, gdzie potrzebna jest natychmiastowa akcja zapewniająca schronienie osobom poszkodowanym. W takich okolicznościach należy uwzględnić nawet długoterminowy pobyt dla osób starszych czy matek z dziećmi a nawet całych rodzin. Należy też uwzględnić, że w kontenerach mieszkalnych będą przebywać osoby sobie całkowicie obce, co będzie wymagało zadbania o bardziej intymne i bezpieczne warunki.
 

Kontenery mieszkalne w okresie pandemii

Dodatkowo niedawne problemy z pandemią COVID19 pokazały, że kontenery są do ograniczania rozprzestrzeniania się wirusa przez zapewnienie osobnego,
bezpiecznego i odizolowanego miejsca dla osób zarażonych. Kontener mieszkalny może być użytkowany niczym modułowy pokój hotelowy, gdyż jest w pełni wystarczalny do samodzielnego pobytu dla jednej osoby.

Dom z kontenerów

Każdy budynek mieszkalny jak dom czy mieszkanie musi posiadać rozwiązania i urządzenia niezbędne do codziennego użytku. Chodzi tu o podział obiektu na strefę do kuchenną, strefę do całodziennego pobytu, czy sypialnię oraz korytarz. Strefa w której będzie można przyrządzać posiłki powinna zwierać meble  kuchenne wraz z blatem i zlewem oraz kuchenkę elektryczną, piekarnik lub kuchenkę mikrofalową i oczywiście lodówkę. Mobilbox prowadzi wynajem i sprzedaż wyposażenia do kuchni kontenerowych, zapleczy socjalnych czy jadali pracowniczych. Oferowane rozwiązania są dedykowane do montażu w kontenerze mieszkalnym lub kontenerze socjalnym oraz domu z kontenerów.
 

Kontener mieszkalny na lata

Kontener mieszkalny wymaga zachowania szczególnej estetyki wewnątrz i zewnątrz kontenera odraz odpowiedniej jakości materiałów i ich zamontowania. Kontener w różnych okolicznościach jest użytkowany przez kilka lat. W trakcie produkcji i projektowania kontenera mieszkalnego należy uwzględnić aby materiały były solidne i trwałe.
 

Budownictwo modułowe oparte na kontenerach

Kontener mieszkalny ze względu na swoje walory jak wytrzymała rama, modułowa konstrukcja oraz łatwość jego przemieszczania i transportu może być częścią wielomodułowego obiektu mieszkalnego. W połączeniu z kolejnymi kontenerami, możemy w nich adoptować kolejne pokoje czy inna przestrzeń
użytkową. W naszych warunkach geograficznych najczęściej są to tymczasowe obiekty, używane sezonowo w turystyce czy budownictwie. Czasami samorządy decydują się na zakup bądź wynajem tego typu obiektów dla osób pozbawionych dachy nad głową.
 

Kontenery mieszkalne a kontenery socjalne

Kontenery mieszkalne mogą być zastępczo użytkowane jako kontenery socjalne przez pracowników korzystających z nich tylko w trakcie pracy, jako
miejsce schronienia przed niekorzystną aurą, przygotować posiłek, odpocząć lub po prostu spędzić przerwę. Warto uwagę zwrócić, aby w zamontować w kontenerze klimatyzacje, co przyczyni się do szybszej regeneracji pracowników w upalne dni.  Taki kontener nie dość ze zapewnia schronienie i bezpieczeństwo, to w nagłych wypadkach może zapewnić komfortowy nocleg.

Atrakcyjność kontenerów mieszkalnych

Wzrost popularności kontenerów, a zwłaszcza kontenerów mieszkalnych nastąpił w momencie rosnącej świadomości możliwości jakie daje nam kontener
morski, który ze względu na wysoką wytrzymałość i łatwą dostępność stał się przedmiotem różnorodnych i oryginalnych adaptacji na domy z kontenerów, hotele z kontenerów czy nawet osiedla akademików z kontenerów morskich. Dodatkowym walorem są  nieograniczone możliwości rozwiązań i pomysłów jakie możemy wdrożyć w obiekcie z kontenerów.
 

Producent kontenerów mieszkalnych 

Producent kontenerów mieszkalnych powinien być otwarty na potrzeby klientów i osób które będą je użytkować. Dotyczy to przede wszystkim planowania takiego obiektu mieszkalnego, jak również doboru wyposażenia. W takim wypadku należy rozważyć wynajem jak i zakup mebli oraz sprzętu RTV i AGD oraz innego wyposażenia nie będącego w stałej w ofercie czy to u producenta kontenerów czy przedsiębiorstwa wynajmującego wyposażenie.
 

Kiedyś pakamera, barak, barak budowlany, barak robotniczy – dziś nowoczesny kontener mieszkalny lub kontener socjalny

W wielu rejonach kraju zakorzeniły się określenia używane przy opisywaniu czy nazywaniu kontenerów mieszkalnych, a nawet kontenerów socjalnych. Jest to pozostałość po starych rozwiązaniach oferowanych pracownikom w branży budowlanej, kolejowej, energetyce i kolejnictwie. Pakamera czy barak służył pracownikom w trakcie pracy jako schronienie, miejsce do konsumpcji posiłku, a także bardzo często były po prostu zwykłym mieszkaniem, zwłaszcza w rejonach oddalonych od skupisk miejskich. Stosowano w nich inne materiały, więcej było drewna, inne wewnętrzne i zewnętrzne wykończenie, na słabszej drewnianej ramie przez co szybciej ulegały zniszczeniu. Na dachu stosowano najczęściej papę zamiast wytrzymalszej blachy ocynkowanej. 
 

Warto kupić kontener mieszkalny

 Zakup kontenera mieszkalnego od Mobilbox to doskonały wybór zarówno dla Państwa biura, gdy istnieje pilne zapotrzebowanie na rozwiązanie mieszkalno – biurowe. To wygodne i szybkie rozwiązanie w przypadku, gdy uzyskanie pozwolenia na budowę wiąże się z trudnościami. 

 

Wypożyczalnia kontenerów mieszkalnych

Mobilbox oferuje szeroką paletę kontenerów na terenie oddziałów w Polsce i zagranicą. Na ternie Polski nasze odziały sprzedające i wynajmujące kontenery
zlokalizowane są w pobliżu największych ośrodkach miejskich i gospodarczych kraju. Oddziały oferujące kontenery  mieszczą się w następujących miastach: Warszawa, Kraków, Łódź, Katowice, Gdańsk (Trójmiasto), Wrocław, Poznań, Szczecin, Rzeszów, Ostrowiec Świętokrzyski, i Dębica.  Każdy z oddziałów oferuje serwis, montaż oraz zawsze chętnie podzieli się Państwem wiedzą techniczną z zakresu kontenerów.

 

Rama kontenera mieszkalnego

Podstawą kontenera jest jego rama, która składa się ze spawanej rami podłogi, stropodachu oraz słupów usytuowanych w narożach kontenera. W słupach narożnych znajduje się rura spustowa, która odbiera wodę przez otwory znajdująca się w narożach kontenera.
 

Stropodach kontenera mieszkalnego

Stropodach wykonany jest z blachy ocynkowanej zainstalowanej na dachu kontenera, pod blachą znajduje się płyta wiórowa, wełna mineralna i folia paroizolacyjna. Od wewnątrz sufit wykończony jest płytą laminowaną.
 

Ściany zewnętrzne kontenera mieszkalnego

Ściana zewnętrzna wykonana jest ze stelaża drewnianego na którym zmontowana jest blacha lakierowana chroniąca kontener od zewnątrz, najczęściej trapezowa, pod nią przestrzeń wypełniona jest izolacją z wełny mineralnej, folia paroizolacyjna, a od wewnątrz płyta laminowana, która znajduje się na wszystkich ścianach, nadaje wnętrzu kontenera czysty i estetyczny wygląd.
 

Podłoga kontenera mieszkalnego

Podłoga od zewnątrz zabezpieczona jest wytrzymałą ocynkowaną blachą trapezową, na niej rozciągnięta jest wełna mineralna, kolejno folia paroizolacyjna, płyta podłogowa, a na wszystkim położona jest wysokiej jakości wykładzina PCV. Łączenie podłogi ze ścianami wykończona jest listwami przypodłogowymi.
 

  • Konstrukcja ścian: stałe lub panelowe
  • Prosty, szybki montaż
  • Możliwość zmian powierzchni wewnętrznych
  • Reprezentatywny wygląd zewnętrzny (Malowanie powierzchni zewnętrznych w dowolnym odcieniu skali kolorów RAL)
  • Wygodne wyposażenie wnętrz (różne rodzaje pokrycia powierzchni) w wersji 5’, 8’, 10’, 16’, 20’, 24’, 30′


Dlaczego warto kupić kontener mieszkalny od Mobilbox?

 
  • Profesjonalna oferta – cena kontenera mieszkalnego, projekt kontenera mieszkalnego
  • Elastyczne dopasowanie do potrzeb klientów
  • Indywidualnie dopasowane konstrukcje płatnicze
  • Indywidualna aranżacja kontenera mieszkalnego
  • W razie potrzeby dodatkowa izolacja

Kto może być zainteresowany kontenerem mieszkalnym?


  • Ten, kto jest zainteresowany szybkim rozwiązaniem deficytu powierzchni mieszkalnej
  • Ten, dla kogo ważna jest efektywność kosztów
  • Ten, kto oczekuje wysokiej jakości wykonania
  • Ten, kto potrzebuje dającego się szybko biura lub zakwaterowania.

Kontenery mieszkalne do tymczasowego pobytu – cechy charakterystyczne i wymiary

Kontener mieszkalny MB20

Wykonanie:

  • Konstrukcja z wymiennych paneli
  • Rama kontenera: stal pomalowana na czerwono  ( RAL 3000 )
  • Ściany:
    • zewnętrzne: jasnoszare ( RAL 7035 ) ocynkowana stalowa płyta
    • wewnętrzne: jasne drewnopodobne lub białe
  • Podłoga: jasnoszare PCV
  • Drzwi: 1 szt 875 x 2.000 mm
  • Okna: 2 szt 900 x 1.200 mm uchylne/otwierane, ciepłochronne białe plastikowe z żaluzjami


Izolacja:

  • Podłoga: 60/100 mm – wełna mineralna
  • Ściany: 60 mm – wełna mineralna
  • Dach: 100 mm – wełna mineralna


Zaopatrzenie w prąd:

  • Zagłębione gniazdo zewnętrzne CEE 400 V/ 5- bolcowe 3-fazowe (32 A)– możliwość podłączenia szeregowego
  •  230 V-owe gniazdka, włączniki
  • 2 szt 2×36 W świetlówki


Na indywidualne zamówienie:

  • Malowanie zewnętrzne w dowolnym odcieniu palety kolorów RAL
  • Wymiary i wykończenie inne, niż podstawowe

Kontenery mieszkalne wymiary

 

WP DataTables
 

NAPISZ DO NAS

Aby poznać cenę kontenera oraz wysokość opłat dodatkowych, proszę wypełnić nasze zapytanie ofertowe!