Skip to content

ZAPLECZE BUDOWY MODUŁOWE ZAPLECZE BUDOWY

Zaplecze budowlane z kontenerów

Zaplecze budowy to obiekt zestawiony z różnych typów kontenerów, jak: kontenery budowlane, kontenery biurowe, kontenery sanitarne i kontenery morskie czy kontenery magazynowe,  które dostosowane jest do wymagań pracowników i kadry zarządzającej. Uwzględniając wszelkie wytyczne otrzymane od osób odpowiedzialnych za zapewnienie przestrzeni biurowej, sanitarnej i socjalnej pracownikom realizujących kontrakt, wykonujemy projekt zaplecza budowy. Projektowane zaplecze to nie tylko same zestawianie ze sobą kontenerów. To również zaprojektowanie pomieszczeń, ciągów komunikacyjnych, klatek schodowych, schodów, pomieszczeń biurowych, pomieszczeń do przygotowywania i spożywania posiłków, pomieszczeń do przechowywania dokumentów, przestrzeni socjalnej, szatni pracowniczej i sanitariatówtoalety, prysznice, umywalnie. Takie kompleksowe rozwiązanie jest niezastąpione przy realizacji długich, wieloletnich kontraktów budowlanych. W trakcie kontraktu, obiekt może być modyfikowany i adoptowany do zmieniającej się ilości pracowników. Może to wymagać zwiększenie lub zmniejszenie obiektu poprzez dodawanie i odejmowanie kontenerów, zmianę ścian wewnętrznych, przebudowę biur. 

  • Zaplecze dla pracowników
  • Wybór wyposażenia, mebli
  • Wielkość dostosowana do potrzeb
  • Podział pomieszczeń wg. ustaleń
  • Wynajem lub sprzedaż zaplecza
  • Indywidualny okres wynajmu
  • Parter, dwa lub trzy poziomy
  • Komfortowa przestrzeń biurowa
  • Biura, sala konferencyjna, kuchnia itd.

Zaplecze budowy z kontenerów

Zaplecze budowy – funkcjonalna przestrzeń dla pracowników budowlanych

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Lokalizacja zaplecza, prawidłowe posadowienie, właściwe skręcanie,  jakość wszystkich wewnętrznych instalacji, klimatyzacji, przyłączenie do mediów oraz zamontowanie dodatkowego wyposażenia, to ważne elementy mające wpływ na bezpieczeństwo osób znajdujących się zarówno wewnątrz jak  zewnątrz obiektu. Troska o wysokie standardy oraz wieloletnie doświadczenie we współpracy z firmami budowlanymi, odpowiedzialnymi za realizację skomplikowanej i różnorodnej infrastruktury, pozwala nam oddawać do użytkowania sprawdzone w trudnych warunkach zaplecza budowlane. Gwarantują one odpowiedni zadowolenie i  komfort użytkowania, zarówno w upalne, deszczowe czy mroźne dni. Obiekt prawidłowo wykonany, zapewnia bezpieczeństwo użytkowników, oraz nie wymaga wykonywania naprawy potencjalnych usterek i napraw serwisowych.

Co to jest zaplecze budowy?

Trzeba pamiętać, że zaplecze budowlane to różnorodne pomieszczenia wyposażone w instalacje elektryczną, ogrzewanie, instalację WOD KAN, a w miejscach bez kanalizacji, również w zbiornik na fekalia i ścieki, który odbiera nieczystości zarówno z pomieszczeń sanitarnych, jak również pomieszczeń socjalnych. Zaplecze może mieć różną wielkość, mieć układ jednopoziomowy lub dwu a nawet trzy kondygnacyjny. Może zostać wyposażone w wewnętrzne klatki chodowe czy zewnętrzne schody z podestami. Każda budowa, to miejsce, gdzie na każdym kroku wykorzystywane są różne urządzenia i narzędzia, które trzeba po pracy gdzieś schować, dlatego nie można zapomnieć o kontenerach magazynowych, najlepiej dodatkowo wyposażonych regały magazynowe. Podręczny magazyn to ochrona przed osobami trzecimi oraz złymi warunkami atmosferycznymi.   Powyżej zamieszczono zdjęcie rysunku – rzut przyziemie zaplecza dwupoziomowego z wydzielonymi pomieszczeniami. Na parterze zaplecza budowlanego znajdują się: biuro kontenerowe, sala konferencyjna, korytarz, kuchnią z meblami w zabudowie, WC damski, WC męski, klatka schodowa, serwerownia i kolejne pomieszczenie biurowe. Podobne pomieszczenia znajdują się na piętrze zaplecza budowanego tzn. brak sali konferencyjnej, natomiast jest więcej powierzchni biurowej. Na obu rysunkach pokazano propozycję rozmieszczenia mebli.

Jaka cena wynajmu zaplecza budowy ?

Cena za wynajem zaplecza budowy między innymi zależy długości okresu najmu, rodzajów kontenerów użytych do postawienia zaplecza. Dodatkowe koszty, mogą wynikać z realizacji dodatkowego zamówienia tzn. wynajmu mebli, klimatyzacji czy urządzeń kuchennych, RTV i AGD. Będąc producentem kontenerów możemy również przygotować na wynajem kontenery wg indywidualnej specyfikacji i wymagań.

Co z ściekami z kontenerów sanitarnych zaplecza budowlanego?

Bardzo często prace budowlane są prowadzone z dala od terenów zamieszkałych, gdzie nie ma tradycyjnej kanalizacji, do której można by było się wpiąć i i bez problemu bezpiecznie odprowadzić ścieki, zanieczyszczenia płynne i fekalia. Rozwiązaniem, które szybko i tanio można zastosować, jest zbiornik na fekalia i nieczystości do kontenera sanitarnego. Stalowy zbiornik do kontenera najczęściej znajduje się pod kontenerem lub z jego boku. Kontener sanitarny  ustawiony na kontenerze wymaga dodatkowych  schodów z poręczą do bezpiecznej komunikacji.