Skip to content

FOTOWOLTAIKA NA KONTENERACH SPRZEDAŻ

Fotowoltaika na kontenerach – większa niezależność energetyczna w twoim miejscu pracy

Fotowoltaika na kontenerach i budynkach modułowych to innowacyjna odpowiedz na nowe trendy w ekologicznej produkcji energii elektrycznej, optymalizacji kosztów i niezależności energetycznej. W celu przygotowania najbardziej optymalnego rozwiązania dla obiektów kontenerowych przeprowadziliśmy szereg prac koncepcyjnych, testowaliśmy różne warianty paneli, ich konfigurację oraz sposoby montażu. Wszystkie prace były realizowane we współpracy z doświadczonymi specjalistami, a montaż odbył się na naszym pawilonie biurowym wykonanym z kontenerów biurowych i sanitarnych. 

To pozwoliło nam zdobyć cenne doświadczenie poprzez dobór paneli i urządzeń, montaż, aż po bieżące użytkowanie. W końcowym efekcie oferowane rozwiązanie zapewnia bardzo szybki montaż paneli na dachu kontenera, sprawne wykonanie instalacji i jego użytkowanie, a wszystko przy zachowaniu mobilności kontenerów.

Kontenery z panelami fotowoltaicznymi to ekologiczne rozwiązanie dla podmiotów gospodarczych i działalności prywatnej, chcących zapewnić niezależność energetyczną poprzez własną produkcję i magazynowanie energii.

Fotowoltaika Na Kontenerach Mobilbox 1

Konstrukcja do montażu paneli fotowoltaicznych na kontenerach

Konstrukcja do montażu paneli wykonana jest z ocynkowanych profili stalowych i instalowana jest na ramie kontenera, chroniąc w ten sposób dach kontenera. Konstrukcja skręcona jest za pomocą śrub.
Rama jest stabilna i wytrzymała, co zapewnia bezpieczeństwo zarówno użytkownikom jak chroni panele przed przemieszczeniem. Panele dzięki niskiej wadze nie wymagają specjalistycznego transportu.
Konstrukcja każdorazowo przygotowywana jest pod konkretną ilość paneli.

Opis i zalety zrealizowanej instalacji w oddziale Mobilbox

Instalacja:

 • System fotowolticzny 7,8 kWp z magazynem energii 5kWh

Części składowe systemu:

 • Moduły fotowoltaiczne 16 x 435W
 • Inwerter fotowoltaiczny 6 kW
 • Magazyn energii 5kWh
 • Bezinwazyjny system montażu na kontenerach


Opis instalacji fotowoltaicznej wykonanej w oddziale Mobilbox:

Instalacja PV znajduje się na dachach trzech kontenerów biurowych, w jednym z kontenerów znajduje się inwerter, magazyn energii i zabezpieczenia elektryczne. Moduły fotowoltaiczne zastosowane w systemie są wykonane w technologii bifacjalnej N-Type, wykorzystującej światło odbite od dachu kontenera, dodatkowo przezierność modułów pozwala zmaksymalizować produkcję energii. Kolejną zastosowaną w modułach technologią jest TopCon. Ta technologia pozwala uzyskać większy uzysk energii nawet w dni pochmurne. Zastosowana konstrukcja montażowa i ułożenie na płasko pozwala na szybki i bezpieczny montaż i może być stosowana w miejscach narażonych na duże wiatry. Niewielki spadek produktywności energii z powodu takiego ułożenia modułów rekompensują zastosowane technologie N-Type, Bifacjal i Top-Con. Ułożenie na płasko na dachu kontenera umożliwia dowolne ułożenie kontenera względem stron świata i świata słonecznego.

Inwerter fotowoltaiczny zastosowany w systemie pozwala na korzystanie w wariantach on-grid, czyli we współpracy z siecią energetyczną, off-grid, czyli poza siecią energetyczną oraz hybrydowo z możliwością backup w wypadku przerw w dostawie energii z sieci.
Praca systemu polega na produkcji energii elektrycznej na potrzeby odbiorników elektrycznych w kontenerach. W przypadku nadwyżki energii produkowanej przez system trafia ona do magazynu energii. Można z niej korzystać po zakończeniu produkcji energii ze słońca oraz w wypadku przerw w dostawie energii z sieci. Ustawienia systemowe inwertera nie pozwalają na wypływ energii do sieci elektroenergetycznej po stronie operatora. Możliwe jest zgłoszenie instalacji jako mikroinstalacja i rozliczanie się z operatorem w formacie prosumenckim.

Kolejność pracy systemu:

 1. Produkcja energii na potrzeby odbiorników w kontenerach.
 2. Produkcja energii na potrzeby odbiorników – jeśli występuje nadwyżka – trafia do magazynu energii.
 3. Produkcja na potrzeby odbiorników – jeśli występuje niedobór – korzystanie ze zmagazynowanej energii. 
 4. Produkcja na potrzeby własne – jeśli występuje niedobór, a magazyn energii został wyczerpany – korzystanie z energii z sieci elektroenergetycznej operatora.
 5. Funkcja Backup – jeśli nie ma energii z sieci i nie jest produkowana energia z systemu fotowoltaicznego – korzystanie z energii z magazynu do czasu jego wyczerpania.

Korzyści oferowanego systemu na dzień 08.05.2024r.

 1. Finansowe:
  a) Ograniczenie poboru energii z sieci – obniżenie rachunków.
  b) Ograniczenie strat finansowych wynikających z przerw w dostawie energii.
 2. Ekologiczne:
  a) Redukcja śladu węglowego – produkcja własnej zielonej energii.
  b) Stabilizacja sieci i napięcia – dłuższa żywotność urządzeń i odbiorników energii. System w ciągu roku wyprodukuje około 6600kWh energii. Szacowana autokonsumpcja energii szacowana jest na około 30% z bieżącej produkcji energii. Magazyn energii może zwiększyć autokonsumpcje nawet do 100% – warunkiem jest korzystny profil zużycia energii (odbiorniki takie jak: komputery, routery, zasilacze, oświetlenie, klimatyzatory – wszystkie odbiorniki pobierające stałą moc).

Korzyści finansowe

 1. Oszczędność na kupowaniu energii z sieci. Cena energii przy taryfie budowlanej C11wraz z dystrybucją netto 2,30PLN za 1kWh.
  System pozwala zaoszczędzić rocznie 6600 x 2,30PLN = 15 180,00 PLN
 2. Oszczędność przy bezpieczeństwie energetycznym. Przerwa w dostawie prądu na czas 8 godzin przy 4 osobach pracujących w biurze.
  Strata spowodowana przerwą w pracy 32 godzin roboczych – 32 x 60PLN = 1920 PLN
  (wg stawki średniej pensji w sektorze przedsiębiorstw styczeń 2024 – koszt
  pracodawcy; średnia długość przerw planowanych w dostawie prądu w miastach wg PSE w 2023 roku – 8 godzin).
  Oszczędności finansowe przy systemie 7,8kWp z magazynem energii 5kWp można szacować na ok. 17 000,00 PLN.

Korzyści ekologiczne:

 1. Redukcja emisji dwutlenku węgla o 5,79 ton rocznie – ilość pochłaniana rocznie przez ok. 955 drzew.
 2. Redukcja emisji tlenku węgla, tlenku azotu, dwutlenku siarki, pyłów PM2,5, PM10.

Co można osiągnąć dzięki systemowi?

Oszczędności 17 000,00 PLN rocznie dzięki naszemu systemowi fotowoltaicznemu z magazynem energii.
Jednorazowa inwestycja i korzyści na wiele lat – system zapewnia stabilność energetyczną i oszczędności finansowe.
Przerwa w dostawie prądu? Strata to 1920PLN – system fotowoltaiczny zapewnia bezpieczeństwo energetyczne.
Oszczędności 30% na rachunkach dzięki autokonsumpcji energii ze słońca.
Inwestycja, która przynosi zyski – nasz system fotowoltaiczny zwraca się w ciągu 3 lat, zapewniając ci oszczędności na długie lata.
Oszczędzaj 6600kWh energii rocznie – to wystarczy na zasilenie wielu biurowych odbiorników i nieprzerwaną pracę czterech pracowników biurowych.
Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza – nasz system fotowoltaiczny przyczynia się do czystszej przyszłości dla wszystkich.
Redukcja emisji CO2 o 5,79 ton rocznie – równowartość ponad 955 drzew.
Nasz system fotowoltaiczny pozwoli ci zaoszczędzić dziesiątki tysięcy złotych i tony CO2 na przestrzeni lat.

Transport instalacji fotowoltaicznej

Transport elementów paneli fotowoltaicznych może odbywać się samochodem transportowym. Transport kontenerów po zakończonym projekcie wyposażonych w instalację fotowoltaiczną wymaga jej demontażu i ponownego zamontowania w nowej lokalizacji.

Montaż instalacji fotowoltaicznej

Łatwy i prosty montaż zapewniają stalowe, ocynkowane kształtowniki stalowe, przygotowane od razu do skręcania za pomocą śrub, zapewniając stabilność, wytrzymałość i bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Panele fotowoltaiczne na kontenerach – realizacje

FOTOWOLTAIKA NA KONTNERACH: Warszawa, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Poznań, Rzeszów, Katowice, Szczecin, Dębica, Ostrowiec Świętokrzyski, Kielce, Białystok, Toruń

kontenery używane

Używane i nowe kontenery “od ręki”

Tanie kontenery sprzedaż

NAPISZ DO NAS

Aby poznać cenę kontenera oraz wysokość opłat dodatkowych, proszę wypełnić nasze zapytanie ofertowe!